Tag: bande

Zbardhet përplasja me armë në kufirin me Greqinë, një efektiv i...

Janë mesuar detajet e para nga shkëmbimi me armë i ndodhur në kufirin greko-shqiptar, ku raportohet se ka mbetur dikush i plagosur. Sipas mediave greke,...

2 burra dhe një grua shqiptare arrestohen në Itali, policia zbulon...

Policia e Trentos ka kapur sot në mëngjes tre qytetarë shqiptarë, dy burra e një grua, respektivisht të moshave 28, 31 e 26 vjeç,...

Xhenova/ ‘Banda e shqiptarëve’ vjedh 2 shkolla, 7 të arrestuar

Mediat italiane shkruajnë për një ngjarje të pazakontë të ndodhur në Xhenova, ku një grup “kriminal adoleshentësh shqiptarë” kanë vjedhur në 2 shkolla kompjutera...

Itali/ Vjedhje me armë, shpërbëhet banda shqiptare

Tre shtetas shqiptarë të shpallur në kërkim ndërkombëtar, janë arrestuar pasditen e sotme, si anëtarë të një bande që kryente vjedhje në Itali. Ndalimi i...

SHOKUESE/ Banda me 10 shqiptarë rrahin nënën dhe dy djemtë

“Terror në Riviera Romagnola, familja nga Como rrihet nga banda e shqiptarëve.” Ky është titulli që i kanë vënë lajmit mediat italiane që raportojnë...

XHENOVA/ Shkatërrohet banda shqiptare e kokainës ,arrestohen 4 persona

Karabinierët në Xhenova arrestuan katër shqiptarë, si pjesë e një bande që merrej me trafik lëndësh narkotike. Arrestimet e mëngjesit të sotëm janë vetëm pjesë...

Shkatërrohet banda kriminale shqiptare,9 persona në pranga

Shperbehet banda kriminale shqiptare që kanë importuar lëndë narkotike të llojit “kokainë” në vlerën e mijëra eurove nga Holanda në Romë, është shpërbërë nga...

Shkatërrohet banda mafioze në Itali që bashkëpunonte me shqiptarët

Prokuroria e Napolit ka lëshuar gjithsej 10 urdhër-ndalime, nga të cilat, gjykata vendosi se ndaj 8 personave do të mbetej në fuqi masa “arrest...

EMRAT/ Tiranë, shkatërrohet banda e hajdutëve, zbardhen 15 vjedhjet e tyre

Policia e Tiranës ka zbardhur autorët e 15 vjedhjeve të ndodhura në kryeqytet ndërsa parandaloi  dy raste të vjedhjes së magazinave dhe banesave ku...

Policia arreston bandën e kryesuar nga shqiptarët, trafik të gjërë kokaine

Policia italiane ka çuar drejt fundit një operacion të madh anti- drogë të nisur që në vitin 2016, me arrestimin e plot 22 personave...