Tag: balluku

Balluku nuk e thërret në emër, zbulohet “pseudonimi” që i ka...

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku ka zbuluar pseudonimin me të cilin i thërret kryeministrit Edi Rama gjatë një inspektimi të bërë ditën e sotme...

VIDEO/Çelet gara për koncesionin, Milot-Fier për 1 orë e 15 minuta...

Çelet gara për segmentin rrugor Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian. Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka dhënë detaje lidhur me këtë projekt. Segmenti Milot-Fier, pjesë...

“Albpetrol ndërpret punën”, Ministrja Balluku: Depozitat plot, s’kemi ku çojmë naftën

Nxjerrja e naftës nga kompania shtetërore Albpetrol ndërpritet, njoftoi ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku, pasi depozitat janë plotë. Pezullimi do të vazhdojë...

VIDEO/Situatë emergjente dhe ditë zie për shqiptarët, ministreve nuk iu hiqet...

Deri ne momentin që po flasim, zyrtarisht janë konfirmuar 41 viktima nga termeti shkaterrues i mëngjesit të së martës. I fundit që u nxorr...

‘By pasi’ i Vlorës, ministrja tregon për sa kohë ndërtohet

Në fillim të 2021 By Passi i Vlorës do të jetë krejtësisht i aksesueshëm për automjetet. Ministrja e Infrastrukturës që ka inspektuar punimet që...

Balluku ia la fajin kompanisë kineze, gazetari i nxjerr emrat: Siguria...

Gazetari Flamur Vezaj ka reaguar lidhur me mega grabitjen e djeshme në Rinas ku përgjegjës për të bën bën drejtorin, specialistët e përgjegjësit e...

KLSH kërkoi shkarkimin e tij, Balluku i dha postin e rëndësishëm

Dritan Spahiu i emëruar pak ditë më parë drejtor i Albpetrol nga ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku është kërkuar të shkarkohet nga KLSH. KLSH rekomandoi...

Ministrja nis nga puna për zgjedhjet, reagon PD pas mesazheve: Nuk...

Partia Demokratike ka reaguar menjeherë pas publikimit të mesazheve në WhatsApp të ministres  Balluku dhe deputetit të PS, Vorpsi. Deputeti demokrat Endri Hasa ka reaguar...

‘Si do e shkulim nga aty atë p****’, dalin mesazhet e...

Zgjedhjet vendore ndonëse dhe disa muaj larg, janë padyshim çështja që vë në punë partitë politike. Kur flasim për to, kemi parasysh gjithë  përpjekjet...

Projekti i Unazës së Madhe, Balluku: Nuk anulohet, askush s’mund të...

Ministrja e Energjetikës Belinda Balluku rikonfirmoi dhe njëherë faktin se qeveria nuk tërhiqet nga projekti i Unazës së Madhe. Në një deklaratë për mediat, ministrja...