Tag: Avion

Koronavirusi/Çfarë maske duhet të mbajmë gjatë fluturimeve në periudhën e pandemisë

Gjatë kësaj periudhe të pandemisë së koronavirusit, udhëtimet janë shumë pak të rekomanduara, në mënyrë që të parandalohet përhapja e virusit. Organizata Botërore e Shëndetësisë...

Dalin pamjet e rënda/Kritiku i Putinit ulëret në avion nga dhimbjet,...

Kreu i opozitës ruse dhe kritiku i Kremlin-it, Alexey Navalny, është në gjendje kome, pasi dyshohet se është helmuar, tha zëdhënësi i tij të...

Konflikti i ndezur/SHBA-ja u ndalon kompanive ajrore amerikane fluturimet mbi Iran...

Shtetet e Bashkuara kanë ndaluar gjitha fluturimet e transportuesve amerikanë në Irak, Iran dhe në Gjirin Persik, pas sulmeve me raketa ndaj forcave amerikane...

TMERR në Avion/ Pasagjerët përballen me frikën

Në një fluturim të British Airways pasagjerët  janë përballur me një përvojë të tmerrshme. Aeroplani i tyre ishte mbushur me tym teksa po afrohej në...

Rrëzohet avioni në Bullgari, 2 të vdekur

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të një avioni të vogël në qytezën Orizare në juglindje të Bullgarisë. Kryetari i Komunës së...

VIDEO/ Tmerr në avion, 29 pasagjerë plagosen për shkak të….

Njëzet e nëntë pasagjerë kanë marrë trajtim mjekësor për shkak të turbulencave të mëdha gjatë një fluturimit të avionit të "Turkish Airlines" drejt aeroportit...

FOTO/ Dëshmia e pasagjerit: Kabina e avionit u mbush me tym,...

Mëngjesin e sotëm, avioni I kompanisë “Blue Panorama”. që do të bënte linjën Rinas-Ancona, ka kryer një ulje të detyruar, pak minuta pasi ishte...

VIDEO/ Aviatorët e NATO-s filmojnë Tiranën nga avionët ushtarakë

Aviatorët e NATO-s nuk kanë humbur rastin që të mos merrnin edhe pamje nga Tirana ndërsa kanë flutuaruar mbi kryeqytetin shqiptar ditën kur nisën...

Plas grushti në avion gjatë fluturimit

Ky është momenti kur një pasagjer bërtiti "Allahu Akbar", gjatë një sherri në një avion që fluturonte nga Parisi në Tunizi. Burri u bë...

FOTO/ Merr flakë avioni me shqiptarë, piloti bën ulje të detyruar

Një avion i linjës Shtutgart-Prishtinë ka pësuar defekt në ajër duke bërë ulje të detyruar në Slloveni. Avioni ka marrë flakë në një pjesë të...