Tag: autostrada

Situata pas atentatit, prokurori Ndoj merret në pyetje, makina e braktisur...

Mbrëmjen e djeshme, policia gjeti mjetin e braktisur dhe brenda tij gjetën 2 kallashnikovë, të cilët thuhet se janë përdorur në sulmin ndaj mjetit...

FOTO/Reperi i njohur bën manovra të rrezikshme në autostradën Tiranë-Durrës, përplas...

Një reper i dëgjuar në vendin tonë ka përplasur 2 automjete lukzose dhe më pas është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes me mjetin...

Përfundon autostrada Prishtinë-Shkup, ironia e Berishës: Rama nuk përfundoi dot as...

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar pas lajmit të mirë të ndërtimit të autostradës Prishtinë-Shkup. Duke përgëzuar Kosovën, teksa e cilëson arritjen e radhës,  Berisha ka shigjetuar...

“Tiranë-Durrës me pagesë”, ish-deputeti: Koncesionet e Edi Ramës po na grabisin...

Ish-deputeti Oerd Bylykbashi ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me lajmin e fundit, se dhe autostrada Tiranë-Durrës është gati të bëhet me pagesë, vendim...

Shpërblimi i Kryeministrit për shqiptarët, edhe autostrada Tiranë-Durrës me pagesë

Brenda vjeshtës së këtij viti Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, ku ndër të tjera synohet që...

VIDEO/ Autostrada Tiranë – Durrës, më e rrezikshme në vend

Kjo është një autostradë e çfarëdoshme në një nga vendet e Europës. Ndërsa kjo është autostrada Tiranë – Durrës. Kilometra larg gjeografikisht, por akoma...

Gjiknuri shtyn afatin e dhënë nga Rama: Rruga Tiranë-Elbasan përfundon në...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikes, Damian Gjiknuri ndryshe nga kryeministri Edi Rama, ka zbuluar se rruga Tiranë-Elbasan do të përfundojë brenda pranverës së vitit...

Deputeti: E paimagjinueshme, ndërsa Tirana dhe Durrësi po bashkohen, rruga do...

Ndonëse ende nuk është zyrtare, studimi i fundit pohoi se ka shumë mundësi që autostrada Tiranë-Durrës të bëhet me pagesë, me tarifa nga 2...

VIDEO/Autostrada Tiranë-Durrës përdoret si pistë, shoferët ‘shkelin gazin’ deri në fund

Dy raste të tejkalimit të shpejtësisë mund të kishin rezultuar fatale për dy persona. Policia bën me dije se dy shoferë kanë kaluar çdo limit...

FOTO/Aksidenti në Tiranë-Durrës, përplasen pesë automjete, mes tyre dhe autobusi me...

Pesë automjete u përfshinë në një aksident të ndodhur para pak minutash në autostradën Tiranë-Durrës. Mes automjeteve, në aksident u përfshi edhe nje autobus me...