Tag: artur metani

PD e alarmuar: Emerimi i Metanit ne krye te ILD, reforma...

“Artur Metani, shërbëtor i Edi Ramës në drejtësi. Emërimi i tij vulos dështimin e reformës, kapjen dhe politizimin e drejtësisë”, thuhet ne nje deklarate...

Artur Metani zgjidhet kreu ILP, e motra nuk merr pjese ne...

Kuvendi zgjodhi sot pasdite kreun e Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë, Artur Metanin, me 98 vota pro, 14 vota me shume se tavani i...

Ja per ke do te votoje sot PS per te drejtuar...

Parlamenti shqiptar pritet te zgjedhe sot Artur Metanin ne krye te Inspektoriatit te Larte te Drejtesise. Votimi do te kryhet kete pasdite dhe emri...

Interpretimi kontravers i ligjit nga KED për Artur Metanin në krye...

Nga Vladimir Karaj Më 23 dhjetor, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi përmbylli procesin e gjatë të vlerësimit të kandidatëve për Inspektorin e Lartë të Drejtësisë...

PD zbulon skandalin në KED, Gjata: Rama kualifikon Artur Metanin për...

Partia Demokratike e ka cilësuar kandidaturën e Avokatit të Shtetit Artur Metani për postin e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, në kundërshtim me Kushtetutën...

Inspektori i Drejtësisë/“Dvorani-Marku” shkelin ligjin, lejojnë kandidimin e Artur Metanit

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED), i drejtuar nga Ardian Dvorani, ka vendosi lejimin e kandidimit të Artur Metanit për postin e Inspektorit të...

Shkarkimi i Avokates së Shtetit, deputeti zbulon se çfarë fshihet pas...

Pas shkarkimit të Avokates së Shtetit, ka ardhur reagimi i parë nga Partia Demokratike. Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj ka komentuar largimin e Alma Hickas...

Kush është Avokati i ri i Shtetit, vëllai i ish-ministres së...

Kryeministri Edi Rama shkarkoi nga detyra avokaten e Shtetit, Alma Hickën. Duke mos dhënë motive shumë të qarta, në reagimin e fundit, Rama tha...