Tag: artistet

Artistët dhe pronarët nuk i ndahen protestës, policia shoqëron me dhunë...

Artistët dhe pronarët e lokaleve të natës këtë të martë janë rikthyer sërish në protestë për të kundërshtuar vendimit të djeshëm të qeverisë për...

Rrezikojnë falimentimin! Rita Ora dhe Dua Lipa mes artistëve të famshëm...

Ed Sheeran, Sir Paul McCartney, Dua Lipa, Rita  Ora dhe Annie Lennox janë ndër 1,500 firmetaret që kanë nënshkruar një letër të hapur duke...

Meta frymëzohet nga kënga e dy artistëve të huaj për TK:...

Presidenti Ilir Meta eshte motivuar nga videoja me kengetaret e huaj per te reaguar sërish për shembjen e Teatrit Kombëtar. Kreu i Shtetit ka...

Protesta për shembjen e Teatrit, procedime të tjera për artistët, mes...

Në protestën e djeshme morën pjesë grupe të ndryshme nga shoqëria civile, qytetarë si dhe anëtarë të opozitës. Ditën e sotme bëhet e ditur se...

Forbes rendit artistët më të paguar të 2019-tës

Prestigjiozja 'Forbes' ka zbuluar listën e saj vjetore të muzikantëve me fitimin më të lartë në botë. 10 muzikantët e listuar fituan pak më...

VIDEO/Artistët ia dalin të hyjnë brenda në godinë, Basha bashkë me...

Artistët bashkë me ish-deputetët dhe kreun e opozitës ia kanë dalë të hyjnë brenda godinës së Teatrit Kombëtar. Të vendosur në ruajtjen e godinës,...

Heqja e gërmave të Teatrit Kombëtar, artistët padi në Prokurori: Të...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka marrë veprimin e radhës gjithmonë në mbrojtje të kësaj godine. Së fundmi, përfaqësuesit e Aleancës kanë depozituar një...

FOTO/Protesta kundër tarifave, studentëve iu bashkohen dhe artistët

Studentëve u janë bashkuar dhe artistët.  Aleanca Për Teatrin është bërë pjesë e saj duke kërkuar bashkë me studentët uljen e tarifave. Neritan Licaj ka...

Ben Derhemi dhe artistë të tjerë “ndërrojnë” mendje, peticion për prishjen...

Pas nënshkrimit të gjerë të një peticioni kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, që Presidenti Ilir Meta të mos e dekretojë ligjin e kaluar me...

Artistet prane Rames, i shkruajne leter Metes te perfshihet ne biznesin...

Një grup artistësh, kryesuar nga të mëdhenjtë e skenës shqiptare, Robert Ndrenika, Luftar Paja, Alfred Trebicka, Leka Bungo, Albert Minga, Arben Derhemi, por edhe...