Tag: arta vorpsi

Tjetër lëvizje nga Arta Vorpsi, ja kërkesa që ka për anëtarët...

Arta Vorpsi ka ndërmarrë sot një tjetër hap me qëllim njohjen e mandatit të saj si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Vorpsi i është drejtuar sot...

Nuk ka ende zyrë dhe shofer, Arta Vorpsi e vendosur: Kam...

Përplasja e KED me Presidentin e Republikës ka sjellë atë që dy anëtare të zgjedhura njëra nga KED (Arta Vorpsi) dhe tjetra (Marsida Xhaferllari)...

Përplasjet/Vorpsi dhe Xhaferllari paraqiten të dyja në Gjykatën Kushtetuese

Një ditë pas dekretimit nga Presidenti i Republikës Ilir Meta, Marsida Xhaferllari i është drejtuar mëngjesin e sotëm Gjykatës Kushtetuese. Por nga ana tjetër, si...

Vorpsi betohet te noterja/‘VOA’: Shkelje e hapur, thellohet kaosi me emërimet...

Thellohet kaosi me emërimet në Gjykatën kushtetuese, e kthyer në një mollë sherri, mes Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe shumicës së majtë qeverisëse. Arta...

Denar Biba habitet me betimin e Vorpsit te noterja: Arta që...

Nënkryetari i KQZ-së, Denar Biba ka reaguar së fundmi lidhur me veprimin e Arta Vorpsit e cila kreu betimin si anëtare e Gjykates Kushtetuese...

Vorpsi shmang Metën, betohet si anëtare e Kushtetueses tek noterja

Arta Vorpsi ka sfiduar Presidentin Ilir Meta.  Mësohet se Vorpsi është zyrtarisht anëtare e Gjykatës Kushtetuese, pasi ka bërë ditën e djeshme, 13 nentor...

KPK, procedura te shpejta per kandidaten e Gjykates Kushtetuese, emri

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shqyrtoi të premten në senacë dëgjimore dosjen e këshilltares ligjore të Gjykatës Kushtetuese Arta Vorpsit. Vorpsi është kandidate për...