Tag: Arta Marku

Arta Marku kërkon mandat të plotë në krye të Prokurorisë, dorëzon...

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, ka dorëzuar pranë KLP kandidaturën për një mandat të plot në krye të organit të akuzës. Marku është...

EMRI/Gara për kryeprokurorin e ri, regjistrohet sfiduesi i parë i Arta...

Është regjistruar dhe kandidatura e parë për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Burime nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë kanë bërë të ditur se prokurori...

VIDEO/ E rëndë, bodyguardi i Arta Markut përplas gazetarin tek muri

Pamjet që shihni në videon e Televizionit A2 nuk duan shumë koment. Një prej truprojave të kryeprokurores Arta Marku, shtyn dhunshëm gazetarin e Klan Plus,...

Zgjidhet mes debatesh anëtari i ri i KLP-së

Me 135 vota pro dhe 81 kundër Vate Staka është miratuar si anëtar në KLP në mbledhjen e asamblesë. Mbledhja e asamblesë u ndërpre për...

Klevis Balliu: “Arta Marku që u zgjodh prej dashurisë me Ulsi...

Protesta e sotme e Astirit është shoqëruar me tensione midis banorëve dhe drejtuesve të mjeteve, të cilët kanë tentuar të futen mes tyre, duke...

Përplasje e fortë tek Krimet e Rënda/ Hajdarmataj-Markut: Ju shkatërruat dosjet...

Në analizën vjetore të punës të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ish-drejtuesi i Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj ka replikuar me Pokuroren e Përgjithshme...

Gara për kryeprokurorin e ri, Bardhi: Marku ‘shërbëtore’ e qeverisë, kontestojmë...

I ftuar në A2 CNN, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, ka komentuar zhvillimet e fundit në sistemin e ri të drejtësisë,...

KLP jep arsyet pse nuk mund ta shkarkojë Arta Markun

Këshilli i lartë i Prokurorisë i ka kthyer përgjigje Partisë Demokratike dhe dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për kërkesen ndaj  Arta Markut. Kujtojmë  se kryetarët...

Kërkesa për shkarkimin e Arta Markut, KLP i kthen përgjigje PD...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka dhënë zyrtarisht përgjigjen e saj pas shqyrtimit të kërkesës së dy partive PD dhe LSI për shkarkimin Arta Markut...

Arta Marku takon prokuroren kroate që prangosi ish-kryeministrin

Prokurorja e Përgjithshëm Arta Marku priti sot ish-prokuroren Speciale të Kroacisë Tamara Laptos. Bisedimet u zhvilluan për rëndësinë që ka përzgjedhja e prokuroreve që do...