Tag: Arta Marku

LETRA/KLP reagon për herë të parë pas atentatit të prokurorit, çfarë...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka reaguar për herë të parë mbi atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoji, që tronditi mbarë opinionin publik, pasditen e...

Bardhi-Markut: Po humb kohë me shkresa pa vlerë! Boll pengove hetimin...

Arta Marku, në një urdhër të fundit,të firmosur nga ajo, u kërkon prokurorive të rretheve të organizojnë shërbim gatishmërie të përforcuar para, gjatë dhe...

“Marku s’vjen në Kuvend ditën e përgjimeve”, ironizon Maliqi: Se mos...

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar pwr seancën e sotme parlamentare nw tw cilwn do tw flasw dhe  kryeprokurorja Arta Marku. Maliqi thotw se Marku nuk...

VIDEO/Vasili bën për ujë të ftohtë Markun për dosjen 339: E...

Ish-deputeti Petrit Vasili ka publikuar një video ku tregohet se kryeprokurorja Arta Marku pranon se nuk është bërë asgjë me dosjet 338 dhe 184. Sipas...

Komisioni i Pavarur i Monitorimit raport Kuvendit: Arta Marku shkeli proçedurat

Komisioni i Pavarur i Monitorimit  i ka dërguar një raport Kuvendit. Në raport ka pasur edhe kritika për kryeprokuroren  Arta Marku, duke shkelur rekomandimet e...

Dosjet 184 dhe 339, Kryeprokuroria Marku tregon se çfarë është bërë...

Teksa po raporton në Komisionin e Ligjeve, Kryeprokurorja Arta Marku është pyetur për punën e organit të akuzës gjatë vitit 2018. E pyetur se çfarë...

Arta Marku udhëzon Donika Prelën për zbatimin e regjimit 41/bis

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka firmosur zbatimin e ligjit për sigurinë në burgje dhe lidhur me këtë çështje ka ngarkuar drejtuesen...

Ministrja e Drejtesise ne zyren e Arta Markut, qeveria shton pranine...

Nje dite pasi Prokurorja e Pergjithshme Arta Marku ishte ne zyren e Kryeministrit, tani eshte ministrja e Drejtesise qe shkon ne zyren e Markut. Sot,...

Rama hidhet në sulm, i kërkon Markut e Donika Prelës që...

Edi Rama u ka kërkuar Arta Markut dhe Donika Prelës që hetimet për dhunën e djeshme në polici t’i kalojë Prokurorisë së Krimeve të...

Arta Marku në kryeministri 7 orë pas mbylljes së protestës

Makina e Kryeprokurores së Përkohshme Arta Marku është parë të hyjë mëngjesin e sotëm në godinën e kryeministrisë. Fotot e makinës me targë AA747VA...