Tag: arrestohen shqiptaret

Itali, pranga shqiptarëve, kapen me drogë dhe rreth 12 mijë euro...

Dy shqiptarë janë vënë në prangat e policisë italiane në një bar në Corbetta, pasi u kapën me drogë. Të arrestuarit - Mediet fqinje shkruajnë se...

Kapen me kokainë në furgon dhe shtëpi, arrestohen të rinjtë shqiptarë...

Policia italiane ka vënë në pranga dy shqiptarë, në akuzën e trafikimit të kokainës. Mediat e huaja bëjnë me dije se shqiptarët emrat e të...

Pranga shqiptarëve, vodhën banesat e futbollistëve të njohur, tentuan edhe shtëpinë...

Policia greke ka shkatërruar një bandë hajdutësh shqiptarë të cilët vidhnin shtëpi luksoze, kryesisht të futbollistëve. Mediat greke raportojnë arrestimin e një burri dhe gruaje,...

Itali, 2 shqiptarë arrestohen pasi dhunuan gratë e tyre

Policia italiane ka bërë të mundur arrestimin e dy shtetasve shqiptarë, në akuzën e dhunës në familje, ushtruar kundrejt bashkëshorteve të tyre. Mediat fqinje shkruajnë...

Shqiptarët kapen në kufirin zviceran me 2 kg kokainë, ja sa...

Dy shqiptarë u ndaluan në doganë të martën me mbi 2 kilogram kokainë, teksa po përpiqeshin të futeshin në territorin zviceran. Të dy burrat ishin...

Kapen me 3 mln euro drogë, pranga 5 shqiptarëve në Greqi

Një goditje e madhe përsa i përket trafikut të drogës u bë sot nga forcat e anti-drogës në Greqi. Një superoperacion i policisë greke ka...

U kapën me 19 kg kokainë, arrestohet çifti shqiptar në Itali

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Ticinos, nën akuzën e trafikimit të kokainës. Mediat fqinje bëjnë me dije se arrestimi i një...

Greqi, pranga dy shqiptarëve, u kapën me drogë

Dy shqiptarë të moshës 39 dhe 40 vjeç janë arrestuar Chania të Kretës, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike. Shqiptarët, identiteti i të...

Shkatërrohet grupi i trafikimit të drogës, në pranga 14 shqiptarë

17 persona, mes tyre 14 shqiptarë janë arrestuar këtë mëngjes nga policia italiane në Chieti, në kuadër të një operacioni kundër drogës. Mediat italiane bëjnë...

VIDEO/ Parcelë kanabisi në mes të Athinës, arrestohen 4 shqiptarë

Policia greke zbuloi ditën e sotme një parcelë për rritjen e kanabisit. Nga operacioni i policisë helene, në lagjjen Peristeri të Athinës, katër shqiptarë,...