Tag: arrestime

EMRAT/ Shkodër, atentati me eksploziv ndaj Lulzim Kullës, arrestohen edhe tre...

Tre persona të tjerë janë arrestuar në lidhje me atentatin ndaj Lulzim Kullës të ndodhur në janar të 2018. Arrestimet janë kryer në kuadër të...

Itali, drogë nga Shqipëria, 15 të arrestuar mëngjesin e sotëm

Një operacion blic antidrogë është ndërmarrë nga policia italiane mëngjesin e sotëm në komunat e Brindizit, Fasanos dhe Katanias.  Janë ekzekutuar urdhër-arrestet për 15...

EMRAT & FOTO/ Arrestohen dy ish-drejtorë të Rrugëve

Ish-drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika, është arrestuar ditën e djeshme, pasi akuzohet për “shpërdorim detyre”. Ai ka qenë nga radhët e LSI-së...

Policia ndërhyn në tregun e drogës në Tiranë, sulmohen pazaret e...

Janë tre operacione të koduara antidrogë të zhvilluara brenda pak orëve nga Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë. Operacionet janë zhvilluar në kuadër të goditjes...

Policia greke arreston një bandë të tërë të shitjes së drogës...

Policia greke tronditi sot një grup të madh të shitjes së drogës në Athinë teksa arrestoi 11 persona. Personat e  arrestuar ishin përkatësisht të moshave...

EMRAT & VIDEO/ Fier, protestuan kundër inceneratorit të plehrave, policia prangos...

Ditën e djeshme banorët e fshatit Verri në qarkun e Fierit kanë protestuar kundër ndërtimit të një inceneratori plehrash, e teksa njerëzit tubonin ka...

EKSKLUZIVE – EMRA & FOTO GALERI/ SHBA, kush e tradhtoi bandën...

Nga Beqir Sina, New York City Një operacion i gjerë, që ka përfshirë tri shtete në SHBA, ka bërë të mundur arrestimin e të paktën...

VIDEO/ Goditet mafia ‘Ndrangheta’, 169 të arrestuar në Itali dhe Gjermani

Forcat speciale të Antimafias Italiane në bashkëpunim me Policinë Gjermane dhe Komandën provinciale të Krotones kanë ekzekutuar mëngjesin e sotëm një megaoperacion kundër mafias...

FOTO/ Greqi, shkatërrohet një tjetër banda greko-shqiptare e trafikut të drogës

Policia greke ka shkatërruar një tjetër organizatë kriminale të trafikut të drogës. Në pranga kanë rënë 15 pjesëtarë të kësaj organizate, 7 grekë dhe...

Bilanci i 24 orëve në Tiranë, disa të arrestuar e të...

Policia e Tiranës në një njoftim për shtyp bën të ditura detajet e operacioneve të zhvilluara gjatë 24 orëve të fundit, ku janë arrestuar,...