Tag: armand duka

Trajneri i ri i Shqipërisë, Duka e ka arritur marrëveshjen paraprake

Pas shkarkimit të Christian Panuccit, Federata Shqiptare e Futbollit është në kërkim të trajnerit të ri të Kombëtares shqiptare. Së fundmi, ish-kapiteni i Kombëtares, Besnik...

Duka i ashpër: Parlamenti mbytet me policë e gardë, në fushën...

Mbetet ende i ndezur debati mes Federatës së Futbollit dhe Policisë së Shtetit për angazhimin e uniformave blu në ruajtjen e rendit dhe sigurisë...

Dhuna në stadiume, Duka tregon njëherë e mirë a do të...

Pas ngjarjeve të përsëritura të dhunës në stadiume, ka ardhur reagimi i parë nga presidenti I FSHF-së, Armand Duka. Ai ka insistuar të rikthehet policia...

Largimi i Panuccit, Duka jep sqarime pas lajmit në mediat italiane

Armand Duka ka mohuar dhe njëherë zërat se trajneri Panucci do të largohet nga Kombëtarja. Të paktën këtë ka shprehur, teksa ka qënë i ftuar...

Pas fitores me Uellsin, Duka flet për të ardhmen e Panuccit

Ndeshja me Uellsin, padyshim ishte test i rëndësishëm për të ardhmen e trajnerit Panuccit, pas humbjeve të Kombëtares, e cila arriti kulmin me Skocinë,...

Armand Duka mbrohet me pavarësinë, nuk rrëzon akuzat për fshehje të...

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar sot në lidhje me akuzat ndaj për evazion fiskal dhe fshehje të veprimtarisë finaciare dhe të ardhurave. Gjatë një...

Gjykata “luan futboll” pa top, nuk regjistron zgjedhjet në FSHF

Gjykata nuk pranon Armando Dukën si president të Federatës Shqiptare të Futbollit. Burime zyrtare në Gjykatën e Tiranës i thanë se zgjedhjet në Federatë...

ARMAND DUKA RIZGJIDHET PRESIDENT I FSHF-së

Ka përfunduar raundi i dytë i votimit për kreun e FSHF-së. Në përfundim të këtij votimi, Presidenti aktual, Armand Duka, me mbi gjysmat e...

PROGRAMI/ Sot Asambleja e FSHF-së zgjedh Presidentin e ri, ja 5...

Ditën e sotme zgjidhet drejtuesi i qeverisë së futbollit shqiptar për 4 vitet e ardhshme. Në orën 9.00 në Hotel Adriatik, në Durrës, fillon...

Armando Duka jep darkën e fundit, Fino nuk merr pjesë në...

Armando Duka ka ftuar të gjithë pjesëmarrësit në Asamblenë Kombëtare që do të zgjedhë nesër Presidentin të përfshihen në një darkë luksoze në hotel...