Tag: Arber Cekaj

Kokainë në banane/Gjykata e Posaçme e Apelit pezullon shqyrtimin për Arbër...

Gjykata e Posaçme e Apelit pezullon shqyrtimin e ankimit të Arber Çekaj, pronari i firmës “Arbri Garden”, ku u sekuestrua kontejneri me 613 kg...

Shtyhet sërish seanca për Arbër Çekajn, shkak fatkeqësia në familjen e...

Një fatkeqësi familjare e avokatit Maksim Haxhia ka bërë të shtyhet sërish procesi gjyqësor për dosjen e 613 kg kokainë, me të pandehur Arbër...

Çekaj kërkoi përfaqësues të ambasadës amerikane, çfarë ndodhi sot me CD...

Gjykata ka është shtyrë sërish seancën ndaj biznesmenit Arbën Çekaj dhe dy të pandehurve të tjerë, të akuzuar për trafikun e 613 kilogramë kokainë...

“Nuk jemi kompetentë”/KLP i përgjigjet Çekajt: Drejtoju gjykatës për hetimin e...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka refuzuar kërkesën e avokatëve të Arbër Çekaj për të hetuar veprimet hetimore të prokurorëve të SPAK lidhur me...

Shtyhet sërish seanca për Arbër Cekajn, zbulohet arsyeja

Është shtyrë sërish seanca gjyqësore për Arbër Cekajn, Donaldo Lushajn dhe Armando Pezakun në Gjykatën e Posaçme, ku ishte parashikuar mbrojtja dhe vendimi. Shkak u...

‘Jam në burg se jam nga Tropoja’, Arbër Çekaj përplaset me...

Ka nisur me debate seanca gjyqësore për Arbër Çekajn në Gjykatën Speciale Kundër Korrupsionit. I pandehuri Çekaj e ka nisur me përplasje dhe akuza...

Edhe SPAK-u nuk ndryshon gjë, shtyhet sërish seanca për Arbër Çekajn

Gjykata e Posaçem Antikorrupsion ka shtyrë sot seancën e parë për Arbër Çekajn, pronari i kompanisë “Abi Gardën” që kishte porositur kontenieret me banane...

Arbër Çekaj kallëzon në SPAK prokurorin e çështjes, zbardhet kërkesa

Arbër Çekaj ka kallëzuar në SPAK prokurorin e çështjes, Ervin Kondili dhe oficeren e policisë gjyqësore Migena Haxhi. Çekaj pretendon se ka një akt të...

Veprimet enigmatike te Arber Cekajt me nje grua ne Ekuador

Një investigim i detajuar nga Projekti për Raportimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (OCCRP), mbi trafikun e kokainës nga Kolumbia drejt Shqipërisë, dha...

“Përfshirja në trafik droge”, Dy bisedat që zbuluan Arbër Çekajn: Më...

Arbër Çekajn është i akuzuari kryesor i Prokurorisë për trafikimin e 613 kg kokainë kolumbiane në Shqipëri. Ai u ekstradua nga Gjermania, ku ishte...