Tag: anetare

Tragjedi në familje: Babai humb jetën nga koronavirusi, të nesërmen edhe...

Një oficer i rapartit të imigracionit në Heathrow dhe vajza e tij vdiqën nga koronavirusi brenda 24 orëve. Punëtori i Terminalit 3, Sudhir Sharma, 61...

Socialistët kërkesë Kongresit: Të reformohet partia, 10 pikat që propozohen

8 anëtarë të partisë Socialiste i kanë drejtuar një letër kongresit, ku i kërkojnë mocion për reformimin e kësaj force politike. Në këtë draft propozohen 10...

Shembet përfundimisht vila në Durrës, 2 viktima, 6 persona janë nën...

Një vilë katër katëshe është shembur në zonën e Kënetës në Durrës si pasojë e tërmetit të fuqishëm. Ndërtesa ishte ende ne kembe, por...

Shembet vila 3-katëshe në Durrës, nuk dihen ku janë 7 anëtarë...

Një situatë plot ankth raportohet po në Durrës, me një familje e cila nuk u eshte pergjigjur thirrjeve dhe dyshohet se janë në rrënoja. Sipas...

EMRAT/8 prokurorët që marrin detyrën për SPAK, betimi tek Meta në...

Altin Dumani, Arben Kraja, Behar Dibra, Edvin Kondilli, Elida Celami(Kaçkini), Ened Nakuçi, Enkeleda Millonai, Klodian Braho, janë 8 nga 15 anëtarët e parë të...

Vorpsi shmang Metën, betohet si anëtare e Kushtetueses tek noterja

Arta Vorpsi ka sfiduar Presidentin Ilir Meta.  Mësohet se Vorpsi është zyrtarisht anëtare e Gjykatës Kushtetuese, pasi ka bërë ditën e djeshme, 13 nentor...

LISTA/Kush janë 6 gjyqtarët që kërkojnë një vend në Kushtetuese

Kuvendi i Shqipërisë ka rihapur garën për anëtar të Gjykatës Kushtetuese. Prej kandidatëve,  do të përzgjidhet vetëm një që do të plotësojë  “vakancën e...

LAJM I FUNDIT/Anëtarët socialistë të KQZ merren në mbrojtje nga policia

Katër anëtarët e KQZ janë marrë në mbrojtje nga Garda e Republikës dhe Policia. Mesohet se kërkesa është bërë në Ministrine e Brendshme nga vetë...