Tag: andi bejtja

Andi Bejtja: Albin Kurti, abazhur që ndriçoi rraqet e poltikës, gazetarisë...

I ftuar në emisionin ‘Opinion’, gazetari Andi Bejtja, duke komentuar kryeministrin e ardhshëm të Kosovës, Albin Kurti, tha se Kurti është një politikan dinjitoz...

Albania 2019, “reset factory”

Nga Andi Bejtja Pas rreth tre dekadash karikaturë të kapitalizmit dhe demokracisë, Shqipëria tashmë është një telefon që nuk punon. As nuk të marrin, as nuk...

Çështja”Becheti”/Gazetari letër të dytë avokatit të shtetit: Shpresoj të heqin dorë...

Gazetari Andi Bejtja i ka nisur sot një letër të dytë publike zyrës së Avokaturës së Shtetit lidhur me gjyqin që qeveria shqiptare ka...

DOKUMENTI/ Gazetari zbulon gënjeshtrën e Ramës për gjobën 110 milionë të...

Një gënjeshtër tjetër e Kryeministrit në Opinion, ndoshta e fundit...”. Kështu shkruan sot gazetari Andi Bejtja, i cili dje në “Opinion” pati një përplasje...

Gazetari i tregon emrin e ministrit të kapur në përgjime, Rama...

I ftuar në “Opinion”, teksa komentohej artikulli i gazetës gjermane “Bild” për Shqipërinë, kryeministri Edi Rama ka patur një debat me gazetarin Andi Bejtja. I...

“Na çatë b*thën”, Andi Bejtja sqaron pse u nervozua në emision

Shpesh nëpër debatet televizive “beteja” për të marrë fjalën dhe për të diskutuar rreth aktualitetit të nxehtë politik është e ashpër. Vetëm një natë më...

Këshilla për ambasadorin e ri amerikan

Nga Andi Bejtja I dashur Ambasador apo Ambasadore! Mbaje gjithmonë parasysh që po vjen në një vend në rajon, ku si rrallëkund do të gjesh një...