Tag: amnistia

Amnistia fiskale, Tabaku e shpjegon hapur: Rama do të na shndërrojë...

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka bërë një deklaratë për shtyp ku është shprehur se amnistia fiskale e Edi Ramës do ta shëndërroj Shqipërinë në lavatriçen...

E PLOTE/COVID-19 liron për tre muaj të burgosurit VIP, emrat e...

Situata me koronavirusin në Shqipëri iu jep lirinë për tri muaj një numër prej 570 të dënuarve, ku spikasin emra VIP. Mediat kanë mundur të...

“Kujdes”, Ish-ministri komenton vendimin për lirimin e të burgosurve: Një i...

Ish-Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i ka bërë thirrje institucioneve të drejtësisë për të treguar kujdes me lirimin e të burgosurve të sëmurë, që...

Gratë përfitojnë nga amnistia, vendimi që mori qeveria për burrat e...

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka deklaruar se është miratuar drafti për amistinë për gratë dhe burrat e burgosur. Në një dalje publike ministrja e...

Avokatët habisin me apelin e pazakontë: Amnistoni të burgosurit se po...

Avokatët penalistë i kërkojnë ministrisë së Drejtësisë të hartojë një amnisti për të burgosurit të cilët për shkak të mosfunksionimit të Gjykatës së Lartë...

Të burgosurit në Burrel letër Ministrisë së Drejtësisë, ja çfarë...

Disa të burgosur nga burgu i Burrelit i kanë dërguar  një letër ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj për amnistinë. Në letrën dërguar ministres, ata kërkojnë...

Amnistia rrezikon të dështojë, maxhoranca nuk i ka 84 vota

Qeveria ka përgatitur ligjin për amnistinë e fundit të vitit 2018 dhe ia ka nisur për dhënie mendimi Ministrisë së Brendshme dhe Prokurorisë së...

Amnistia për gjobat e makinave, nxitoni sepse afati i fundit është...

Drejtoria e Shërbimet të Transportit Rrugor ju kujton drejtuesve të mjeteve që kanë detyrime të pashlyera se kanë afat deri në 31 dhjetor për...