Tag: Ambasada

Lotaria Amerikane, ambasada jep nje porosi për procedurën e aplikimit

Ambasada Amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm në lidhje me procedurat për aplikimin për lotarinë amerikane 2020. Përmes një postimi në faqen zyrtare të...

Do hetojë krimet e nivelit të lartë në Shqipëri, ambasada amerikane...

Aida Hajnaj merr sot detyrën si drejtuese e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Ambasada e SHBA në Shqipëri e ka cilësuar këtë hap si një...

Pasaportat e kartat e identitetit, ambasada shqiptare njoftim tjetër për emigrantët...

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka publikuar sot në faqen e saj zyrtare një informacion me rëndësi për të gjithë emigrantët shqiptarë që jetojnë...

Ambasada shqiptare në Greqi njoftim për pasaportat dhe kartat e identitetit

Ambasada e Shqipërisë në Athinë njofton emigrantët shqiptarë në Greqi se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat e Identitetit deri më 31 korrik 2020. "Ju informojmë...

Greqia izolon Shqipërinë dhe nga ajri, kur mund të kalojnë kufirin...

Ambasada e Greqisë në Tiranë ka njoftuar zyrtarisht këtë të shtunë datat, se deri kur do të jenë në fuqi masat e ndalimit për...

Takimet me Metën, Ramën dhe Bashën/Ambasada Amerikane zbulon detaje nga bisedat:...

Ambasada amerikane ka dhënë sot detaje në lidhje me takimet e fundit që ambasadorja Yuri Kim ka pasur me presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi...

Hapja e ambasadës gjermane 30 vite më parë, Basha: 2 korriku,...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka kujtuar me një mesazh 30-vjetorin e hapjes së ambasadës gjermane, ku u strehuan mijëra qytetarë shqiptarë për t’i ikur diktaturës. Në...

Shqetësimi i Ambasadës për 2 Marsin, reagon Presidenca: Asnjë alert! Shqiptaro-amerikanëve...

Zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi ka reaguar, menjëherë pasi ambasada Amerikane iu ka bërë thirrje shtetasve amerikanë që të kenë kujdes më datë 2...

“Të gjithë e dinë që qeveria shpërdoron fondet publike”, Vasili: Ndaj...

Petrit Vasili u bashkohet te gjithe atyre qe jane skeptike me menaxhimin e fondeve qe BE mblodhi per Shqiperine ne konferencen e donatoreve. Sipas Vasilit,...

Kandidatët për drejtues të BKH në “kontrollin” e SHBA, ambasada: Ja...

Ambasada e SHBA në Tiranë, njofton në një mesazh në “Facebook”, se kandidatët për drejtor të Byrosë Kombëtare të Hetimit po iu nënshtrohen disa...