Tag: ambasada amerikane

Ambasada Amerikane njoftim për këngëtarët shqiptarë, kushtet që duhen për të...

Lëvizja në Amerikë është padyshim fitimprurëse dhe për këngëtarët shqiptare. Jane te shumta rastet, kur ata kane marre pjese ne evente, shfaqje, realizime muzikore...

Ambasada Amerikane flet përmes videosh: Shihni të kuptoni se si Shqipëria...

Ky është mesazhi i ambasadës Amerikane në Tiranë, e cila me fjalë është optimiste përsa i përket reformës në drejtësi: “Gjykatë Kushtetuese funksionale, me...

Ambasada Amerikane kujton pritjen madhështore të Bushit në Fushë Krujë: Kemi...

Ambasada Amerikane ka sjellë në vëmendje një moment historik dhe të veçantë për shqiptarët, në pritjen madhështore që i bënë George Bush. Teksa publikon foton,...

VIDEO/Ambasada Amerikane kujton 3-vjetorin, po ku është sot reforma në drejtësi?

Ambasada amerikane ka publikuar një video në “Facebook”, ku kujton se janë mbushur 3 vjet nga miratimi i reformës në drejtësi, reforma e cila...

VIDEO/Ambasada Amerikane sjell pamjet e mrekullueshme: Si u prit 4 Korriku...

Ambasada Amerikane në Tiranë ka treguar përmes disa pamjesh sesi u festua ardhja e 4 korrikut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në videon...

Përgjigja për vizat Amerikane, Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët shqiptarë që kërkojnë viza amerikane. ‘Vera është gjithmonë një kohë e ngarkuar me...

Nesër protesta e opozitës, reagon ambasada amerikane

Ambasada Amerikane në Shqipëri u ka bërë thirrje shtetasve të saj, që të shmangin zonat ku pritet të zhvillohet protesta e nesërme e opozitës. Ambasada...

Rekomandimi i KE-së për negociatat me Shqipërinë, reagon Ambasada amerikane

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka reaguar për herë të parë në lidhje me dhënien e rekomandimit pozitiv nga ana e Komisionit Evropian për...

Protesta e opozitës, reagon SHBA: Përmbahuni, kush përfshihet në akte dhune...

Ambasada Amerikane bën thirrje për përmbajtje në protestën e sotme të opozitës. Në një deklaratë, ajo i kërkon protestuesve dhe forcave ligjzbatuese që të qëndrojnë...

“Gruaja rreh burrin me shkop byreku”/ Ndoka-ambasadës amerikane: Dënojeni dhunën

Deklarat e fundit të ambasadës amerikane në Tiranë per protesten e opozites, ka sjellë edhe reagimin e ish deputetit Nard Ndoka. Përmes një postimi në...