Tag: alketa vejsiu

Mbrojtja nga Koronavirusi edhe në televizione, në emisione mungon publiku

Shqipera zyrtarisht eshte e prekur nga koronavirusi, ku deri tani flasim per 2 te infektuar. Vendi filloi te marre masa dhe nje prej tyre...

Sulmi ndaj Xhemit dhe motrave Vjollca, Alketa ua lë autorësinë gazetareve...

Te gjithë na kujtohet lufta e ashper qe shpërtheu virtualisht, ku Alketa Vejsiu u duk se u hakmorr ndaj motrave Vjollca dhe Xhemi Shehut,...

DETAJE/Ndërhyrja e Ramës për Sanremon, Alketa flet për herë të parë:...

Prezantuesja Alketa Vejsiu, e pyetur nëse është ndihmuar nga kryeministri Rama për të qenë bashkë prezantuese ën Sanremo, e mohoi një gjë të tillë. E...

FOTO/Alketa Vejsiu nënshkruan kontratën e jetës me Rai Uno

Alketa Vejsiu nuk e ka fshehur aspak entuziasmin e saj per pjesemarrjen si moderatore ne SanRemo, dalja e se ciles qe mbremjen e djeshme,...

FOTO/Pak kohë më parë u lirua nga burgu, vëllai i lë...

Alketa Vejsiu do të jetë pjesë e prezantuesve të festivalit italian Sanremo 2020. Ndërsa ka ndarë lajmin e gëzuar me ndjekësit e saj në...

FOTO/Olti Curri thumbon Alketa Vejsiun: Falendero Edi Ramën dhe Lindën për...

Ka dhe nga ata personazhe të njohur shqiptare te cilet hedhin sheshit teori konsipirative lidhur me perzgjedhjen e Alketa Vejsiut ne Sanremo. Blogeri Olti Curri...

“Dita më e lumtur e karrierës”, Alketa mes lotësh njofton se...

Fat të madh për Alketa Vejsiun. Moderatorja eshte një nga emrat që do të prezantojë Festivalin e Sanremos këtë vit. Lajmin e ka dhënë...

Plas mes moderatoreve/Alketa ‘hakmerret’ ndaj Xhemit: Me ndihmën e Salsanos rolin...

Alketa Vejsiu ka përdorur median e saj, Revista Class si nje sulm/pergjigje për prezantuesen e Portokallisë Xhemi Shehu. Kujtojme se Xhemi disa ditë më...

Alketa Vejsiu paralajmëron me një tjetër reagim: Së shpejti të gjitha...

Alketa vijon te jetë në qendër të vëmendjes, jo vetem per shkak te prezantimit te festivalit, por sepse  e ka shprehur hapur mendimin e...

FOTO/Fituesja e festivalit e paracaktuar? Alketa iu përgjigjet akuzave

Epiqendra e mediave roze dhe per kete vit do të jetë Festivali i Kenges në RTSH, i cili përgjatë muajve eshte shoqëruar me debate...