Tag: aleksander vuçiç

Serbia “zjen” nga protestat masive, Vuçiç akuzon ndërkombëtarët: Veprimet tuaja me...

Situata në Serbi i përngjason asaj të Shqipërisë, ku ka protesta masive të qytetarëve. Protestat po bëhen kundër presidentit të Serbisë ndërsa vetë, Aleksandar Vuçiç...

Plani i raportuar për ndryshimin e kufijve, reagon Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka hedhur poshtë sot spekulimet e mediave gjermane për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. “Nuk ka harta, nuk ka asgjë,...

VIDEO/’Vuçiç hajdut’, shpërthejnë protestat kundër presidentit në Serbi

Me thirrjet "Vucic hajdut", qindra njerëz marshuan në mënyrë paqësore nëpër  qytet në protestën e katërt kundër presidentit serb Aleksandër Vuçiç. Ata kërkuan liritë...

Vuçiç: Do ta zgjidh me Ramën çështjen e shitjes së Telekom...

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha të hënën se do të bisedojë me kryeministrin shqiptar Edi Rama për raportimet se investimi i planifikuar i Telekomit...

Dhuna ndaj shqiptarëve në Serbi, Vuçiç paralajmëron një përgjigje të fortë...

Ngjarja e rëndë në Serbi, ku dy shqiptarët u dhunuan nga shtetas serbë vetëm se flisnin shqip, ka nxitur dhe reagimin e presidentit Aleksandër...