Tag: aleksander biberaj

‘Opozita do të arrijë fitore spektakolare në Tiranë, me rreth 25...

Nga Aleksander  Biberaj Pas Durresit, klika ne pushtet, e zhytyr ne krim dhe korrupsion 8 vjecar, duke qene se ka humbur kontrollin dhe duke punuar...

‘Ja shkaqet dhe arsyet pse ministrat Cakaj, Majko dhe Lleshaj duhet...

Nga Aleksander Biberaj Lavdi Zotit me ne fund kriza ne kufirin grek u zgjidh, dhe kushdo qe kontribuoi ne zgjidhjen e saj meriton falenderime respekt...

“Meta të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare! Të hetohet për rastin...

Nga Aleksander Biberaj Sot ne mengjes u shokuam nga lajmi se nje i ri 29-vjecar, i cili po kuroj nga Covid-19 ne spitalin "Shefqet...

“Në Kosovë duhen zgjedhje të reja, vetëm presidenti i ri i...

Nga Aleksander Biberaj HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETAR! QEVERIA HOTI E PROJEKTUAR NGA HASHIM THACI...

KOMENT/”KQZ si komitet qendror i zgjedhjeve në PS, nuk ka reformë...

*Nga Aleksander Biberaj Sic po i ndiqni besoj zhvillimet politike ne vend, qeverisja ilegjitime e dale nga zgjedhjet e manipuluara te vitit 2017, po perpiqet...

“PD dhe opozita e bashkuar duhet t’i dalin për zot kombit!...

*Nga Aleksander Biberaj Te dashur miq, Kriza e përgjithëshme kombëtare ekonomike, politike, institucionale, sociale dhe psikologjike vazhdon të rëndohet nga dita në ditë. Qytetarët shqiptarë të...

“Zoti Kryeministër hiq gjendjen e shtet-rrethimit, virusi po tërhiqet”

FRIKE JO, AKSION OPOZITAR, PERBALLJE PO! Nga Aleksander Biberaj Sic shihet situata po i ri-kthehet normalitetit, pavaresisht se une personalisht gjykoj se situata e pandemise eshte...

FOTO/”Koha kur poetët pushkatoheshin për një poezi”

Nga Aleksander Biberaj KOHA KUR POETET PUSHKATOHESHIN PER NJE POEZI! VILSON BLLOSHMI QE U PUSHKATUA NE MOSHEN 29 VJECARE PER POEZINE "SAHARAJA" SOT DO TE MBUSHTE...

29-vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike me SHBA: Ishte prioriteti kryesor...

Aleksandër Biberaj ne nje postim ne rrjetet sociale, ka sjelle ne vemendje nje date historike per shqiptaret, ate te vendosjes se marredhenieve diplomatike me...

Biberaj: Rama të tregojë nëse ka dijeni për marrëveshjen e Thaçit...

Anëtari i Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike, Aleksandër Biberaj i kërkoi kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama nëse është në dijeni të kësaj marrëveshje të...