Tag: Alarmi nga Basha

Basha ne Pogradec: 50 milione euro ne vit per infrastrukturen bujqesore

Kryetari i PD, Lulzim Basha takohet me fermeret ne Pogradec. Bujqësia në Pogradec po vuan sot pasojat e krizës së thellë ekonomike që ka prekur...

Basha me bizneset: E vetmja zgjidhje eshte rritja e fuqise blerese

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte sot në zonën e Ish Unazës së Re  ku u takua me qytetarë dhe biznesmenë të zonës....

Basha: Nuk eshte koha per panik, te reagojme me pergjegjshmeri

Kreu i PD, Lulzim Basha ka bere thirrjenper qetesi dhe zbatim te masave qe mundesojne luften ndaj koronavirusit. Postimi i Bashes: Asnjë vend nuk është imun...

Basha: Kriza te mos perdoret per axhenda politike, fokusi te njerezit....

“Përgjatë këtyre ditëve të vështira, qëndrimet tona kanë qenë konstante. Ne mbështesim çdo përpjekje për të ndihmuar njerëzit e goditur, dhe ne kemi vullnetin...

Basha i pergjigjet fteses se Rames: Nuk është koha as për...

“Fokusi tek njerëzit”, Basha: Nuk është koha as për propagandë, as për makinacione politike. Kjo ishte pergjigja e Bashes per ftesen e Rames oer...

Basha në Lezhë: Rama është kryeministri më hajdut, më arrogant

Në takimin me demokratët e Lezhës, kreu i opozitës identifikoi Edi Ramën si problemin më të madh për ekonominë, papunësinë dhe shkatërrimin e drejtësisë. Zoti...

Basha ne FB, sherbimet e Kuvendit bllokojne internetin

Fjalimi i Lulzim Bashës nga parlamenti, pas ndërprerjes së seancës nuk po transmetohet më në të gjitha mediat përmes profilit të tij në Facebook....

“Droga, krimi dhe eksodi masiv nga Shqipëria e Ramës trembin Europën,...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në Facebook është bërë nostalgjik dhe ka kujtuar suksesin e 7 viteve më parë, kur...