Tag: akti normativ

Muzikë jashtë orarit, gjobiten 4 lokalet në Tiranë

Katër subjekte që ushtronin aktivitet të shoqëruar me muzikë, në kundërshtim me Aktin Normativ dhe urdhrin e Ministrisë së Shëndetësisë janë gjobitur nga policia...

Protestuan kundër mbylljes së club-ve, procedohen penalisht 12 persona

Policia ka proceduar penalisht 12 persona të identifikuar si organizatorët e protestës së djeshme (20 korrik), ku muzikantë, pronarë lokalesh e profesionistë tubuan para...

Ju kanë skaduar pasaportat? Ja deri kur zgjatet afati i vlefshmërisë

Afati i vlefshmërisë së pasaportave të shtetasve shqiptarë, që përfundon brenda vitit 2020, zgjatet deri në datën 31 dhjetor 2020. Këtë vendim e ka marrë...

Miratohet akti normative për planin kundër koronavirusit, por vetëm 12 miliardë...

Këshilli I Ministrave ka miratuar më në fund edhe me procedurë planin ekonomik e social të Kryeministrit Rama përmes aktit normative për ndryshimet në...

“Qeveria dështoi në mbledhjen e të ardhurave”, PD: Nga buxheti i...

Nga selia blu, Dorian Teliti ka denoncuar aktin e fundit që qeveria pritet të kalojë në parlament. Sipas Telitit, dokumenti konfidencial në tavolinën e...