Tag: aksi Lushnje-Fier

Fabrika ne Lushnje perfshihet nga flaket

Një zjarr i përmasave të mëdha perfshiu një fabrikë të prodhimit arkave të drurit në Lushnje. Roja i objektit vetem në orët e para të...

E mërkura nis me aksident në aksin Lushnje-Fier, 4 të plagosur...

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotshëm në aksin Lushnje-Fier. Dy automjete janë përplasur në afërsi të fshatit Vajkan dhe disa persona...