Tag: Agim kajmaku

Gjykata jep “arrest me burg” në mungesë për Agim Kajmakun, kontroll...

Gjykata e Tiranës ka vendosur arrest në burg në mungesë për ish-kreun e Bashkisë Vorë Agim Kajmaku, ndaj të cilit një ditë më parë...

Prokuroria lëshon urdhër arrest për Agim Kajmakun, ja akuzat për ish-kryebashkiakun

Prokuroria ka firmosur urdhër-arresti për kryetarin e shkarkuar tashmë të Bashkisë Vorë Agim Kajmaku. Policia ka shkuar në banesën e Kajmakut por nuk e ka...

Shkarkimi i Kajmakut/Vasili: Rama ra politikisht, zgjedhje sa më parë që...

Reagimi i radhës vjen dhe nga Lëvizja Socialiste për Integrim, ku ish-deputeti  Petrit Vasili shkruan se largimi i Kajmakut vulosi 30-Qershorin. Për Vasilin, pas këtij...

Bie kryebashkiaku i dytë, reagon Rama: Institucionet janë institucione

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i hoqi sot mandatin kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Pesë anëtarët e KQZ kanë votuar në unanimitet për t’i hequr...

Mblidhet KQZ për Agim Kajmakun, “loja” që mund ta shpëtojë

Ashtu si ishte njoftuar, KQZ ka nisur mbledhjen per te shqyrtuar pergjigjen e prokurorisë lidhur me dënimin e kryebashkiakun Agim Kajmaku. Prokuroria e Përgjithshme konfirmon...

“Po fshihet pas KQZ si burracak”, PD këmbëngul: Rama po mbron...

Partia Demokratike dhe ditën e sotme ka këmbëngulur në shkarkimin e Agim Kajmakut, duke dënuar heshtjen e kryeministrit, i cili sipas PD po e...

Berisha zbulon planin e Edi Ramës: O Kajmakun ose do të...

Agim Kajmaku me herët u denoncua nga opozita e cila zbuloi se kryetari i dale nga votimet e 30-Qershorit, ishte i dënuar më parë...

FOTO/”Të shkarkohet Agim Kajmaku”, zbulohet dita kur do të vendosë KQZ-ja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka reaguar pak orë pasi Partia Demokratike i adresoi kërkesën për të vendosur pa vonesë për shkarkimin e kryebashkiakut të...

“Shkarkoni pa vonesë Agim Kajmakun”, PD kërkesë KQZ-së: Zbatoni ligji, jo...

Partia Demokratike i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të vendosë pa vonesë për shkarkimin e Kryetarit të Bashkisë së Vorës Agim Kajmaku. Pas...

“Duhet të dënohet me 4 vite burg”, PD për Kajmakun: Vazhdon...

Vemendja eshte kthyer tek Agim Kajmaku, i cili pas denoncimeve të PD, u vërtetua perfundimisht se ishte dënuar në Greqi dhe këtë e faktoi...