Tag: Agim kajmaku

Shtyhet gjyqi për Agim Kajmakun, gjyqtarja ka në dorë disa mundësi

Është shtyrë seanca paraprake ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, në Gjykatën Penale të Tiranës, për shkak se mungonte gjyqtarja Vjollca Spahiu. Sipas Fax...

Agim Kajmaku mbetet në burg, ‘kthesa e papritur’ e ish-kryebashkiakut

Ish-kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku, eshte terhequr  nga kërkesa për ndryshimin e masës së sigurisë.Gjykata e Tiranës pushoi kërkesën në seancën e sotme gjyqësore...

Bardhi: Qeveria te anuloje tenderin qe ministria e Brendshme i dha...

Agim Kajmaku është rasti më flagrant i plaçkitjes së buxhetit nën mbrojtjen e Edi Ramës, tha sot Sekretari i Pergjithshem i PD, Gazment Bardhi. Postimi...

DOKUMENTI/Agim Kajmaku në kërkim, gruaja fiton tenderin e Ministrisë së Brendshme

Ndërkohë që autoritetet kanë shpallur në kërkim dhe janë në ndjekje të ish kryetarit të bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku fiton tenderin për mirëmbajtjen e...

Agim Kajmaku drejt lirimit, dëshmia që ndryshoi gjithçka

Eshtë shtyrë seanca për shqyrtimin e masës së sigurisë për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakut. Pas ndryshimit të dëshmisë nga shefja e protokollit në...

“Urdhër-arresti për Kajmakun”/SHÇBA nis hetimet për disa policë, dyshohet se dekonspiruan...

Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave në Policinë e Shtetit ka nisur verifikimet për disa efektivë të Policisë, të cilët dyshohet se kanë...

Kajmaku kërkon lirinë nga arratia, policia sekuestron celularin e nënkryetarit të...

Ish- kryetari i bashkisë Vorë, Agim Kajmaku ka apeluar masën e sigurisë ‘ arrest me burg’. Masa ‘arrest me burg’ për Kajmakun është dhënë...

Gjykata jep “arrest me burg” në mungesë për Agim Kajmakun, kontroll...

Gjykata e Tiranës ka vendosur arrest në burg në mungesë për ish-kreun e Bashkisë Vorë Agim Kajmaku, ndaj të cilit një ditë më parë...

Prokuroria lëshon urdhër arrest për Agim Kajmakun, ja akuzat për ish-kryebashkiakun

Prokuroria ka firmosur urdhër-arresti për kryetarin e shkarkuar tashmë të Bashkisë Vorë Agim Kajmaku. Policia ka shkuar në banesën e Kajmakut por nuk e ka...

Shkarkimi i Kajmakut/Vasili: Rama ra politikisht, zgjedhje sa më parë që...

Reagimi i radhës vjen dhe nga Lëvizja Socialiste për Integrim, ku ish-deputeti  Petrit Vasili shkruan se largimi i Kajmakut vulosi 30-Qershorin. Për Vasilin, pas këtij...