Tag: afera

PD denoncon aferën: Qeveria bleu me kontratë sekrete nga Dhoma e...

Departamenti i Antikorrupsionit ka denoncuar sot nje afere tjeter, ku ne fokus qendron godina e Dhomes se Avokatise. PD zbulon aferën me Pallatin e Drejtësisë,...

SKANDALI/Pedagogu në Elbasan i kërkon favore seksuale studentes në këmbim të...

Emisioni Stop ka transmetuar një rast të një pedagogu i cili kërkonte afera seksuale ne këmbim të marrjes së disa lëndëve mbetëse. Pedagogu D.Himci tregohej...

Rruga Milot-Balldren/ PD denoncon aferën: Garon ish-deputeti PS, pastrim parash si...

Ish-deputetja Jorida Tabaku, njohëse shumë e mirë e ekonomisë, ka shpjeguar sot me detaje se çfarë përmban koncesioni i shumëpërfolur i rrugës Milot-Balldren. Sipas saj...

“Afera e rrugës Milot-Balldren” Vasili letër të hapur delegacionit të BE:...

Afera korruptive, e cilësuar prej shumë reagimeve të fundit, e rrugës Milot-Balldren, ka shkaktuar dhe shqetësimin e ish-kreut të Grupit Parlamentar të LSI. Petrit Vasili...

Iu zbulua skandali, jep dorëheqjen zëvendëskancelari në Austri

Zëvendëskancelari austriak, Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën pas skandalit me publikimin e videos. Z. Kancelari Sebastian Kurz e pranoi dorëheqjen njoftojnë mediat. Pas skandalit...