Tag: aeroport

Prostitucion në Itali/Kapet i dyti i grupit kriminal, u zbulua nga...

Një 33 vjeçar me inicialet A. Ç, banues në Tiranë është arrestuar nga policia e kryeqytetit. Mesohet se 33 vjecari në datën 06.10.2019, së bashku...

Ndodh në Shqipëri, në aeroportin e Rinasit ‘harrojnë’ të marrin pasagjerët...

Që në aeroportin e Rinasit jemi mësuar të shohim edhe skena më të rënda si ajo e grabitjes me armë, kjo është e vërtetë,...

Përdori pasaportë false për të kaluar Spanjën, pranga shqiptarit

Një shqiptar dhe një grua nga Irani janë arrestuar sot në Spanjë pasi tentuan të udhëtonin me avion nga Malaga në Londër duke përdorur...

VIDEO/Piloti hero ul avionin pa rrotat e para, shpëtojnë mrekullisht pasagjerët

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Myanmar ku një avion me 89 pasagjerë në bord ka arritur të shpëtojë mrekullisht pa lëndime. “Myanmar Airlines...

Do nxirreshin jashtë, kujt i përkasin 26 mijë dollarët e bllokuar...

Një sasi e madhe parash janë sekuestruar në doganën e aeroportit të Rinasit. Sipas policisë, janë sekuestruar rreth 26 mijë dollarë të padeklaruara të cilat...

FOTO/ Merr flakë avioni me shqiptarë, piloti bën ulje të detyruar

Një avion i linjës Shtutgart-Prishtinë ka pësuar defekt në ajër duke bërë ulje të detyruar në Slloveni. Avioni ka marrë flakë në një pjesë të...

Arrestohet kinezi në aeroportin e Rinasit, sekuestrohen 80 mijë euro

Policia Kufitare godet një tjetër rast të mosdeklarimit të vlerave monetare në kufi dhe të kontrabandës me mallra që paguhet akcizë. Mësohet se janë sekuestruar...

VIDEO/ Punonjësi më i pazakontë i aeroportit, ja detyra e rëndësishme...

Njihuni me qenin që ka një punë të veçantë. Miku me katër putra është trajnuar që të trembë zogjtë në fushat e aviacionit. Në...