Tag: 2018

FOTO/Masakra e Selenicës e deri tek e Elbasanit, vrasjet e 2018...

Shqipëria gjatë vitit 2018 u  trondit nga një sër ngjarjesh kriminale dhe vrasjesh, ku shumica e tyre kanë mbetur pa autor. Për motive ende të...

‘Nobel’-i për Paqen, çmimi shkon për aktivistët kundër dhunës seksuale në...

Çmimi Nobel i Paqes 2018 është dhënë për dy aktivistët kundër përdhunimit në luftë, për Nadia Murad dhe Denis Mukwege. Murad është një irakaine, e...

GRAFIKËT/ Rriten aksidentet në Janar, ja sa persona humbën jetën

Rritet numri i aksidenteve të ndodhura në muajin janar të vitit 2018. Sipas të dhënave zyrtare nga INSTAT, në muajin janar 2018 numërohen 134...

RAPORTI/ Ja si e shikon CIA Shqipërinë për vitin 2018, çfarë...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkojnë që të luftohet korrupsioni në të gjitha nivelet. CIA, ka publikuar raportin më të fundit për Shqipërinë, ku...

Lajm i mirë për shqiptarët në Angli: Në 2018 do të...

Linja e fluturimeve ajrore me buxhet të ulët, Ëizz Air, njoftoi të hënën se do të zgjerojë operacionet në bazën në aeroportin Luton në...

Bylykbashi: ‘Peshkun e madh’ në Kuvend, qeveria e veshi me imunitet,...

Deklarata e djeshme ambasadorit amerikan Donald Lu për arrestimin e ‘peshqëve të mëdhenj’ është komentuar gjatë në vend. Në një deklaratë të bërë paraditen...