Tag: 2 prilli

Basha kujton masakrën e 2 prillit në Shkodër: Sakrifica e të...

Lideri i opozites ka reaguar duke risjelle dhe ai ne vemendje daten historike te 2 prillit të 1991 në Shkodër, ku u vranë katër...

Ish-deputetja kujton 2 prillin në Shkodër: Nderim përjetë Arben Brocit, Bujar...

Ish-deputetja Izmira Ulqinaku ka reaguar se fundimi, duke i dhene rendesi dites se sotme, pasi sipas saj kjo eshte dita më e rëndësishme për...

Parlamenti heshtje për viktimat, ish-deputetja: U ftuan të nderojnë 2 Prillin,...

Ish-deputetja e PD Izmira Ulqinaku ka reaguar pas veprimit të sotëm të mazhorancës dhe opozitës së re për të mbajtur një minutë heshtje në...

Parlamenti hesht për viktimat e 2 prillit, Ruçi pranon kërkesën e...

Deputetja e PD, e cila nuk pranoi të digjte mandatin, Rudina  Hajdari ka propozuar sot që të mbahet katër minuta heshtje në ndër të...

VIDEO/”Shkodra është e thirrur nga historia”, Basha: Monstra e 2 Prillit...

Kryedemokrati Lulzim Basha mbajti fjalën e tij në ceremoninë përkujtimore të masakrës së 2 prillit 1991. Nga Shkodra  Basha deklaroi se e gjithë Shqipëria...

Protesta e djeshme, Vasili: Kriminelët e 2 prillit ’91 ngritën sërish...

Petrit Vasili vë paralel dy situatat historike, të cilat sipas tij janë të ngjashme për nga mënyra sesi kanë ndodhur. 2 Prilli i 1991 dhe...

FOTO/ Del dokumenti i Rucit për masakrën e 2 prillit në...

Një urdhër i brendshëm për forcat e policisë dhe të Sigurimit në lidhje me trazirat në Shkodër fill pas zgjedhjeve të manipuluara të 31...