Përfshihet nga flakët peshkarexha në portin e Vlorës

0Shares
0

Një peshkarexhë u përfshi nga flakët në afërsi të Triportit në Vlorë. Peshkarexha e cila është përfshirë nga flakët ka qënë e ankoruar në port. Zjarrfikese kanë shkuar në vendgjarje dhe po punon për shuarjen e zjarrit. a.b

Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 13:05, në Triport, Zvërnec, ka rënë zjarr dhe është djegur një mjet lundrues, anije peshkimi, e ankoruar, në pronësi të shtetasit F. S., në të cilën po kryeshin riparime. Si pasojë e zjarrit ka vetëm deme materiale.

Nga hetimet paraprake rezulton se mjeti ka marrë flakë aksidentalisht.

Vijon puna me grupin hetimor për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje