Dialogu i Fugës me një komentues: O njeh zgjedhjet dhe merr mandatet, o nuk njeh zgjedhjet dhe nuk ke si merr mandatet!

0Shares
0

Më poshtë është një shkëmbim i Artan Fugës me një ndjekës në faqen e tij më Facebook. Fjala është për stigmën e sotme të opozitës që zgjeshjet nuk i njohim por do shkojmë në Parlament.

Komentet:

O njeh zgjedhjet dhe merr mandatet, o nuk njeh zgjedhjet dhe nuk ke si merr mandatet. Të dyja njëherësh është e pamundur logjikisht dhe moralisht
————————————–

Pashk Gjoka

I dashur Artan. Opozita pritet të marri dy vendime. A- Vendimi politik për mosnjohjen e zgjedhjeve të vjedhura. B. Vendim juridik per te marr mandatet dhe me vazhdu betejen , me të gjitha variantet, deri në rikthimin e demokracisë, të cilen Rama e perdhosi. Klm Profesor.
———————-
Artan Fuga

I nderuar Pashk Gjoka, pika A dhe pika B bien në kundërshtim me njera tjetrën. Ose A ose B, të dyja bashkë nuk munden se përndryshe do të rrëzojmë logjikën më të thjeshtë njerëzore që fëmijët e mësojnë bashkë me fjalët e para, e zeza është ndryshe nga e bardha, dhe nuk mundet diçka të jetë njëherësh edhe e bardhë edhe e zezë.

O njeh zgjedhjet dhe merr mandatet, o nuk njeh zgjedhjet dhe nuk ke si merr mandatet. Të dyja njëherësh është e pamundur logjikisht dhe moralisht

Faleminderit!

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje