Edi Paloka: Në PD do të ketë zgjedhje, kushdo le të konkurojë

0Shares
0
PALOKA AKUZON TOPIN - Deputei i PD Edi Paloka, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka kerkuar nga Presidenti Bamir Topi, te jape llogari para demokrateve qe i dhane voten si kryetar shteti.

N/kryetari i PD-së Edi Paloka tha sonte se në PD do të ketë zgjedhje për kryetarin dhe cilido është i lirë që të paraqesë alternativën e tij.

Do të ketë zgjedhje në PD, kush ja një opsion më të mirë, kush mendon se bën më të mirë se Basha apo Paloka, e kanë rrugën e hapur…t’u thotë demokratëve këta nuk ju sjellin në pushtet se nuk dinë….ne kemi zgjidhjen, jam kandidat, zgjidhja është kjo, hajde të kandidojmë, kush e ndalon?”, deklaroi Paloka gjatë një interviste në abcnews.

Disa zyrtarë dhe ish zyrtarë të PD po kërkojnë dorëheqjen e Lulzim Bashës, por Paloka ka një thirrje për këtë segment brenda partisë.

Kush mbron interesin e demokratëve dhe kush do që realisht të mbrohet demokracia dhe PD të vijë në pushtet, sot nuk i frynë përçarjes, por të mblidhen dhe ti japin zgjidhje, bashkimi është zgjidhja, jo dalja e lëshimi i bombave tymuese kundër njëri tjetrit” përfundoi ai. m.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje