Kreu i PD së Durrësit, Xhaferraj: Të mbështesim Lulzim Bashën, është alternativa jonë

0Shares
0
Basha media zgjedhje

Kreu i PD së Durrësit, Ferdinand Xhaferaj është rreshtuar në krah lidershipit të PD-së përmes një statusi në rrjetin social Facebook.

Ai thotë se Lulzim Basha bashkë me Partinë Demokratike kanë patur një rritje substanciale gjatë dy viteve të fundit, gjë e cila kulmoi me fushatën dhe zgjedhjet e 25 prillit.

Aktualisht, jemi në proces dokumentimi të vjedhjeve të Rilindjes dhe eshte detyre e cdo demokrati te mbështesë Lulzim Bashën në kete mision te rendesishem i cili do garantoje se Rilindja nuk do të ketë mundësi të mbulojë gjurmët e krimit të kryer, për të cilin Partia Demokratike i ka të gjitha provat dhe do t’ia paraqesë shumë shpejt shqiptarëve”, shkruan Xhaferaj, ndërsa thekson se shqipatarëve iu vodh alternativa europiane,  që përfaqësohet pikërisht nga Lulzim Basha. a.b

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje