Platforma “Netflix” njeh Kosoven si shtet!

0Shares
0

Dy muaj me pare qytetare te Kosoves, hapen peticionin per njohjen e Kosoves nga platforma kinematografike, Netflix. Peticioni online i titulluar “Add Kosovo as a country in Netflix” u nënshkrua nga 37 mijë persona.

Lajmin për arritjen e qëllimit e bëri të ditur iniciatori i këtij peticioni, Sovran Hoti.
“Nuk u deshën 200 mijë, me 37 mijë nënshkrime dhe rreth 2 muaj, Netflix e dëgjoi thirrjen tonë. Netflix ka shtuar Kosovën në listën e shteteve me kodin telefonik +383 në platformën e tyre. Presim t’pasoj e njëjta edhe për vendnodhjen e përdoruesve kosovarë. Faleminderit të gjithëve që më keni mbështetur në këtë arritje simbolike, por të dinjitetshme!”, ka shkruar Sovran Hoti në një postim në Facebook.
Kujtjome qe me pare kur shqipateret e Kosoves hynin ne platformen Netflix vendodhja e tyre shfaqej ne Serbi, pavarsisht se ata e perfornin platformen nga Republika e Kosoves.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje