LUÇIANO BOÇI/ Shteti ka rënë!

0Shares
0

Nga Luçiano Boçi*

Një grup i organizuar që investohet për të shkelur ligjin, ështëbandë kriminale. Kur këtë e bën Qeveria, shteti ka rënë. Zbulimimë i fundit i përfshirjes së Kadastrës në fushatë, kësaj here duke mashtruar qytetarët që presin legalizimin e banesave të tyre, përfundimisht e rrëzoi shtetin.

Edi Ramës nuk i mjaftoi përfshirja ligjërisht kriminalizuese e mijëra policëve, ushtarakëve, punonjësve të administratës nëlistat e patronazhit që partia socialiste ka ngritur si një kurthnjerëzor për të kapur votat e hallexhinjve. Nuk mjaftoi presioni iatyre që po blejnë vota duke shitur shërbime që nuk ikontrollojnë, as kanë tagër t’i japin. Nuk i mjaftoi shpërdorimi iaksesit në të dhënat personale të miliona qytetarëve shqiptarë, qëe paguajnë atë për t’jua ruajtur privacinë dhe jetën.

Edi Rama ka një muaj që ka planifikuar këtë mashtrim masiv, icili synon të rrënojë banesat e 100 mijë familjeve dhe të nxjerrënë rrugë 500 mijë njerëz – pasi t’u ketë marrë dhe votën duke u tallur me shpresat e tyre.

Këtij maskarallëku të fundit prej mashtruesi ordiner i shtohetlajmi se shumë pagesa për vota janë bërë me lekë fallso. Agjensitë e sigurisë në Shqipëri kanë pasur informacion se nëvend kanë hyrë mbi 16 miljon euro fallso. Këto para’ me gjasëpo shpërndahen për të blerë vota.

Por nuk janë falso 50 mijë lekshat e Erion Velisë që JOQ ka nxjerrë me zarfat mavi që u janë shpërndarë njerëzve me firmëne sejmenit të Edi Ramës. Mesazhi “Miqësisht Erion Velia” meriton burgun!

Shqiptarët po bëhen gjithnjë e më të vetëdijshëm se çfarë rracemaskarenjsh kanë përballë në këto zgjedhje!

Duhet të ishte prokuroria që i nxjerr ata nga zyrat me pranga nëduar përpara ditës së votimit. Nëse ajo nuk e bën, do ta bëjëopozita! Me votë! Me dinjitet!

Sot shteti ka rënë!

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje