Zgjedhjet në Shqipëri, si del sondazhi nga “Smith Research & Consulting”

0Shares
0

Klan Kosova ka publikuar një sondazh të kryer nga “Smith Research & Consulting” për zgjedhjet në Shqipëri ku është përdorur metodologjia e studimit sasior dhe janë pyetur 1 mijë persona nga data 27 mars e deri më 9 prill.

Partia Demokratike e Shqipërisë në krye me Lulzim Bashën do të dalë fituese e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, sipas këtij sondazhi.

Në pyetjen: “Nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot, për cilën parti do të votonit?

44.7% e pjesëmarrësve kanë zgjedhur Partinë Demokratike të Shqipërisë – Aleanca për Ndryshim në krye me Lulzim Bashën. 42.5% kanë zgjedhur Partinë Socialiste në krye me Edi Ramën dhe 11.3% janë përcaktuar për Monika Kryemadhin me Lëvizjen Socialiste për Integrim. e.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje