Merkel vaksinohet nesër me astrazeneca

0Shares
0

Kancelarja gjermane Angela Merkel, do të vaksinohet me vaksinën AstraZeneca të premten me 16 prill.

Në Gjermani, AstraZeneca rekomandohet për persona që janë mbi 60 vjeç.

Merkel sipas mediave, do të jetë personi më me pozitë në të gjithë BE-në që do të vaksinohet me vaksinën e AstraZenecës.

Që nga fillimi i pandemisë deri tani në Gjermani janë regjistruar 3,064,382 të infektuar, sakaq mbi 79 mijë të tjerë kanë humbur jetën.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje