Rama tregon pse nuk pranon të bëjë debat televiziv me Bashën

0Shares
0

Kryeministri Edi Rama dha sonte një arsye pa arsye pse nuk pranon të dalë në debat me Lulzim Bashën.

Duke folë në emisionin “Përballë” ai tha se nuk ka qënë traditë në Shqipëri.

“Nuk di të ketë pasur ndonjëherë në zgjedhjet shqiptare debat mes kryeministrit dhe rivalëve. Nëse është traditë dhe unë e kam thyer… Do të duhej të ishte vërtetë përballë një lider që do të ishte tërësisht përgjegjës për atë që thotë dhe atë që bën, jo një lider që i ka fshehur nga ekranet ata që e imponojnë dhe që mund ta fshijnë nga ekrani për 30 sekonda”- tha Rama në “Përballë”. m.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje