ZYRTARE/ Vaksina kineze është me efektivitet të ulët, thotë drejtori kinez

0Shares
0

Drejtori i Pergjithshem per Kontrollin e Semundjeve, Gao Fu deklaroi sot në një konferencë shtypi se edektiviteti i vaksinës kineze është i ulët.

Ai deklaron se Vaksinat kineze kane nivel shume te ulet mbrojtje e efikasiteti, reth 50%, nen shifrat e lejuara kjo, larg standarteve edhe te OBSh.

Në lidhje me këtë ka reaguar Tritan Shehu.

”Nderkaq pyetje e shqetesimi behet edhe me i thelle e i paqarte duke ritur dyshimet per keto vaksina te pa certifikuara dhe te futura ne Shqiperi “kontrabande”:
— Po vaksinat kineze te ardhura ne Shqiperi nepermjet Turqise a mos kane karakteristika edhe me negative?
—Kush garanton per keto vaksina, aq me shume jo te importuara direkt edhe nga ai prodhues krejt jashte standarteve?
Dikush duhet te pergjigjet e te mbaje pergjegjesi se shqiptaret nuk jane “kavie”.
Nderka Prokuroria duhet te veproje se sa per ate Komitet”, thotë Shehu.a.b

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje