Rama sjell kontrollorët e Erdoganit, ndërhyn Meta: Nuk do zëvëndësohet populli

0Shares
0

Kryeministri Edi Rama pasi lajmëroi se kontrollorët janl turq tha se ky është një akt solidariteti në kushte të rënda dhe të pakuptueshme për askënd.

Këtu ishim në këtë pikë si pasojë e një marrëzie të stimuluar nga Ilir Meta dhe të mbështetur nga Sali Berisha, tha ai në një intervistë për Log të gazetarit Endri Xhafo.

Fill më pas ka reaguar edhe Presidenti Meta. “Nuk ekziston çështja e aeroportit, është e sajuar.

Une i kam bere te qarte se per shkak te pandemise, paga dhe trajnimi duhet ti pershtatet kesaj situate. Nuk jam dakort me lenien e detyres. Ka pasur mungese vullneti per nje zgjidhje sepse edhe me heret jane konstatuar probleme te menaxhimit te ketij institucioni, qe nuk kane marre pergjigje.Populli shqiptar nuk do te zëvendësohet me popuj të huaj, por do jetë zot në vendin e vetë dhe në tokën e tij, ky vend do ketë fëmijë dhe të ardhme”, tha Meta duke shprehur hapur pakënaqësinë për ardhjen e kontrollorëve turq. m.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje