Rama i vë emrin aeroportit të Kukësit në stilin e indianëve të Amerikës

0Shares
0

Kryeministri Rama tha sonte se do inagurojë aeroportin e Kukësit me 24 prill dhe se tashmë i ka vënë edhe emrin.

Ai do të quhet aeroporti “Flatrat e Veriut”një emër i padëgjuar aeroporti për nga stili, marrë nga togfjalëshat e indianëve të Amerikës. Rama e tha këtë gjatë intervistës në Log në Abcnews.

Nuk mund të thuhet se ka pasur ndërmend të fyejë me këtë emër por me e pakta tregon një mospërfillje për një epos të plotë fjalësh me kuptim kulturor dhe historik të kësaj zone. m.k

 

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje