ITALI/ 27 vjeçari shqiptar kapet me 2.5 milionë euro kokainë

0Shares
0

Një 27-vjeçar u kap me një sasi të madhe kokainë nga policia italiane.
Mediat italiane thanë se operacioni është zhvilluar në Via Bra në afërsi të Milanos ndërsa në pranga është vënë shtetasi me inicialet F. D.

27-vjeçari u tregua shumë nervoz kur policët i kërkuar atij që të ndalonte për një kontroll. Pas kontrollit paraprak në makina efektivët i gjet një sasi parash rreth 19.200 Euro. Por më tej efektivët shkuan dhe në banesën e shqiptarit ku gjetën një sasi të madhe parash rreth 280 mijë euro.

Por policia vijoi kontrollin dhe u zbulua se E. D., kishte fshehur rreth 30 kilogramë kokainë, e cila nëse do të hidhej në treg kapte vlerën e 2.5 milionë eurove. Tashmë shqiptari është arrestuar dhe ndodhet në burg në pritje të vendimit të gjykatës. m.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje