VENDIMI/ Ekspertët mbajnë të bllokuar Shqipërine pas orës 20.00

0Shares
0

Masat e deritanishme anti-Covid nuk ndryshojnë, ka vendosur komiteti i eskpertëve sot gjatë mbledhjes dyjavore.

Zv. Ministrja Mira Rakacolli tha soz se masat aktuale do të ngelin ashtu sikurse kanë qenë këto ditë, pa asnjë ndryshim.

Rakacolli: Duke parë këtë përmirësim të lehtë të situatës, pavarësisht se kemi akoma numra shqetësues, ne mendojmë se masat e komitetit kanë qenë efikase dhe ky rezultat ka ardhur si pasojë i zbatimit të masave. Një nga arritjet më të mëdha këto kohë ka qenë procesi i vaksinimit. Ne kemi zënë vendin e parë në rajon sa i përket ritmit këto 10 ditët e fundit. Kjo falë punës dhe gjetjes së një sasie të madhe vaksinash si dhe organizimit perfekt të procesit të vaksinimit.

Masat mendohet që të ngelin ashtu sikurse kanë qenë më parë dhe nuk do të ketë asnjë ndryshim.

Në një dalje për mediat e Komitetit Ekspert Teknik publikoi shifrat dhe gjetjet e ditëve të fundit në raport me pandeminë në vendin tonë. a.b

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje