Deklarata e Trebickës: “Policia po arreston kontrollorët”

0Shares
0

Andel Trebicka, kontrollor në Rinas tha sonte se kanë nisur arrestimet e kontrollorëve, ndërsa po intervistohej në emisionin Opinion.

Sipas tij policia ka ndaluar njerin prej tyre në Rinas ndersa paralajmëroi kolegen në studion e tv Klan se do të arrestohet sapo të dalë nga studio.

Ndërkohë policia nuk ka dhënë asnjë njofrim në lidhje më ndonjë aksion të mundshëm.

Por ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku tha se Albkontrolli ka bërë padi penale për dy prej kontrollorëve, çfarë dp të thotë se ndërhyrja e policisë mund të pritet nga çasti në çast nëse gjendet peokurori i duhur që bëm kërkesën për ndalim. m.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje