Edmond Spaho i kthehet ashpër Edi Ramës: Tako fermerët pa ta mbajti, do ti veshin brekushet nga koka

0Shares
0

Kryesuesi i PD në Korçë, Edmond Spaho i është kthyer ashpër fyerjeve të Ramës në adresë të tij në lidhje me mbështetjen e produkteve bujqësore vendase.

”Edi, o nip i Spiros, per te mbyllur doganat nuk eshte e nevojshme te nxjerresh tanket sic i nxore per Covidin duke u bere gazi i botes.

Kur del ne treg prodhimi vendas, rrit referencat e importit dhe evadohen prodhimet shqiptare. Kete beme edhe ne kur ishim ne pushtet. Edhe atehere kishte marreveshje te tregetise se lire.

Nuk jane marreveshjet qe pengojne, pengon babezia jote dhe oligarkeve te importit qe qendrojne pas teje.

Po te kesh kurajo hajde dhe takohu me fermeret por kujdes se do ti veshin brekushet nga koka”, deklaron ndër të tjera Spaho në një postim në rrjetet sociale. e.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje