Vjosa Osmani zgjidhet Presidente e Kosovës edhe me votat e LDK-së

0Shares
0

Parlamenti i Kosovës zgjodhi sot Presidenten e vendit, Vjosa Osmanin duke tejkaluar një ngërç të fortë që mund ta shpinte Kosovën në zgjedhje të reja.

Vjosa Osmani është tashmë Presidente e vendit për një mandat pesëvjeçar e zgjeshur nga votat e VV, partisë së saj të vjetër LDK dhë komuniteteve pakicë në Kosovë.

Në raunden e tretë morën pjesë në votim 82 deputetë, ndërsa votuan për Vjosa Osmanin 71 deputetë, nga 61 që janë të domosdoshëm për zgjedhjen e Presidentit. m.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje