Shqipëria fiton 2-0 me San Marinon në shtëpinë e tyre

0Shares
0

Shqipëria ka fituar sonte ndeshjen me San Marinon me rezultatin 2-0y

Rey Manaj ka shënuar golin e parë të kuqezinjve në min 63′. Pas harkimit nga e djathta nga ana e Uzunit, sulmuesi lushnjar godet saktë me kokë duke tundur rrjetën.

Ndëraa në min 85 pas një devijimi Myrto Uzuni dyfishon shifrat. Fillimisht u mendua se goli ishte i Veselit, por prekja e fundit u bë nga talenti beratas.

FORMACIONET ZYRTARE:

SAN MARINO: Benedetini, Batistini, Fabri, Simoncini, Rosi, Palaci, Tomasini, Golinuçi, Mularoni, Nani, Berardi.

SHQIPËRIA: Strakosha, Gjimshiti, Ajeti, Veseli, Hysaj, Lenjani, Bare, Laçi, Ramadani, Manaj, Broja.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje