Arben Ristani alarmon: Zgjedhjet mund të mos mbahen me 25 prill, tregon shkakun

0Shares
0

Ish deputeti i PD dhe ndërkohë kryetar i KQZ për disa vite, Arben Ristani tha sonte se ndoshta zgjedhjet nuk do të bëhen me 25 prill.

Ristani tha se jemi në limite të kohës dhe nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka akoma një vendim për modelin e fletës së votimit, me numra apo me emra ndëraa u pyet në një emision të Alban Dudushit në vizion plus.

Asnjëherë politika nuk ka menduar për ta lehtësuar administrimin zgjedhor.m Historirikisht kodet janë bërë dhe ndryshuar në moment të fundit, duke vendosur administratën zgjedhoire në një vrap. Kanë qenë në moment të fundit, pa kohë të mjaftueshme për t;u dalë problemeve përpara. Zgjedhjet nuk të fdalin gabimet se nuk ke kohë t’I korrigjosh. Nëse nuk del tymi i bardhë sonte, mund të ketë tym të zi për zgjedhjet. Besoj shumë se janë të rrezikuara për t’u mbajtur në datën 25. Jemi në limite dhe jemi në rrezik për të mos u bërë zgjedhjet në 25 prill”, deklaroi Ristani.

Në fakt sonte nuk është miratuar fleta e votimit dhe komisioni rregullator ka hequr dorë nga vendimarrja për fletën duke ia kaluar këtë kryetarit Celibashi. m.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje