Shqipëria fiton ndaj Andorrës por nuk beri lojën më të mirë

0Shares
0

Shqipëria ka fituar ndaj Andorrës me rezultatin 1-0.
Kjo është edhe ndeshja e parë në eliminatoret të Botërorit 2022 që do të luhet në Katar.

Golin e fitores e ka shënuar Lenjani në minutën e 41-të.
Pritej të ishte një ndeshje e komplikuar për kuqezinjtë, por jo kaq sa rezultoi.
“Shqipëria e meritoi plotësisht triumfin, por loja dhe nervozizmi i tepruar lanë shumë për të dëshiruar. Skuadra shpesh ishte konfuze në mënyrën se si e kërkonte golin dhe munguan vertikalizimet e duhura për sulmuesit”, komentoi ndeshjen panorama sport. m.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje